1710079740 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

Yüzlerine Atatürk maskesi takıp yan gelip yattılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir mitinginde konuştu. Muhalefete tepki gösteren Erdoğan, “Bu şehir hak ettiğinden, yerel yönetimler açısından maalesef çok azını aldı.” dedi.


ensonhaber.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de vatandaşlara hitap etti.

100 bin kişilik kalabalığa hitap eden Erdoğan sahneye, Cengiz Kurtoğlu ile çıktı.

Kurtoğlu ile “Duyanlara Duymanlara” şarkısını seslendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, akabinde sözlerine, “Milli Mücadele’nin zafer şehri, Anadolu’nun bereket kapısı, Ege’nin incisi İzmir’de sizlerle olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum.” diyerek başladı.

Daha sonra muhalefete tepki gösteren Erdoğan şöyle devam etti;

“İzmir’in yaralarını sarmaya az kaldı, 20 gün. Ama durmayacağız, ana kademe, kadın kolları, gençler… 20 gün durmak yok. 31 Mart akşamı İzmir bir başka güzel olacak. 1 asır önce düşmandan kurtuldu ama epeydir eser ve hizmet fukaralarından kurtulamadı. İzmir ihmallerin pençesinden hep yerinde saydı. Bu şehir hak ettiğinden, yerel yönetimler açısından maalesef çok azını aldı.

“Yüzlerine Atatürk maskesi takıp yan gelip yattılar”

Sizleri Meclis’te ve belediyelerde temsil etsin diye yetki verdiğiniz kişiler soruyorum ne yaptı? İzmirlinin can düşmanı olarak gördüğü terör örgütleriyle gizli saklı anlaşmalar yaptılar. Kendi içlerinde çıkar kavgasına tutuştular. Pazarlıklarla Meclis’e taşıdıkları kişiler soruyorum, şimdi nerede? Yüzlerine Atatürk maskesi takıp yan gelip yattılar.

Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

“Özgür efendi mazlum karakterine döndü. Her kafası bozulan kendisine tekme tokat dalıyor”

CHP’nin ‘demlendiği’ müttefikleriyle ilişkisinde şeffaflık var mı? Yok. CHP’nin sırtından belediyelere kimlerin taşınacağını biliyor musunuz? Yok. Böyle siyaset olur mu? İzmir ve diğer şehirlerimizdeki CHP seçmenlerine bu yapılan reva mı? Bir genel başkan var ama varlığı yokluğu belli değil. Bu genel başkana gelen giden posta koyuyor. Biz siyasetteki 40 yılı aşkın tecrübemizle Özgür efendiye bazı tavsiyelerde bulunabiliriz.

Özgür efendi mazlum karakterine döndü. Her kafası bozulan kendisine tekme tokat dalıyor. İstanbul’da kendini göstermek için sürekli azarlanıp burak tutmayın küçük enişteyi karakteri var. Zaten yarım gün mesai yapıyor. CHP genel merkezi ve adaylarıyla kendini kaptırdığı promoston siyaseti bir yere kadar işe yarayabilir ama milletin irfanına çarpıp darmadağın olur. CHP’nin geldiği şu içler acısı duruma bakar mısınız?

1710079736 665 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

“Şu Körfez’in çektiği nedir? Şu pisliği görüyorsunuz. İzmir buna mahkum mu? İzmir gibi bir şehir buna layık mı?”

Milletimiz her alanda değişime ayak uydurdu. Sadece bu sürecin dışında muhalefet kaldı. Onu değiştiremedik. Dün de kendisini milletin üstünde görüyor ve tepeden bakıyorlardı. 31 Mart’a hazırlanıyorsunuz, biliyorum. Sandıkları gümbür gümbür patlatacaksınız. Kendi mensupları dahil herkese aynı nobranlıkla davranıyorlar. Bugün de terör örgütü uzantılarıyla kent uzlaşısı altında gizli saklı iş çeviriyorlar. Tuğla üstüne tuğla koydukları bir hayırlı işlerini göremedik. Şu Körfez’in çektiği nedir? Şu pisliği görüyorsunuz. İzmir buna mahkum mu? İzmir gibi bir şehir buna layık mı?

1710079736 303 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

“Amacımız Türkiye’nin tüm zenginlikleriyle dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer almasıdır”

Bu kibirlerinin üstünü taklitçilikle kapatmaya çalışıyorlar. Karga kekliği taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış. Bu şaşkınlar herkese ayar vermeye, herkesi kendilerine tabii etmeye çalışıyorlar. Daha bugünden böylesine havaya girenlerin yarın milletin başına neler açacaklarını düşünebiliyor musunuz? Ülke bunların eline kalsa hangi facialarla karşılaşacağını mayıs ayından beri görüyoruz.

Biz bu ülkenin önüne Türkiye Yüzyılı gibi bir vizyon koyduk. Rotamızı Türkiye Yüzyılı’na çevirdik. Gençler ben de size aşığım. Amacımız Türkiye’nin tüm zenginlikleriyle dünyanın en iyi ülkeleri arasında yer almasıdır. Üstesinden gelebilecek sorunlar sizi yanıltmasın. Programlarımızı kararlılıkla uyguluyoruz. Cumhurbaşkanıyla, kabinesiyle, belediyeleriyle milletimizin hizmetkarı olarak yolumuza devam ediyoruz. Biz size inanıyoruz, siz de bize inanıyor musunuz? Aksi yönde bir duruşumuzu görürseniz hiç çekinmeden yüzümüze haykırın. Biz de kibir olmaz hatalarımızı düzeltelim. Bizde eser olur, hizmet olur, mücadele olur, tamamlama, düzeltme olur. Biz kendimize işte bu kadar güveniyoruz.

1710079736 529 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

“İzmir’in kayıp yıllarını hep birlikte telafi etmek istiyoruz”

Gündoğdu Meydanı bugün bizi yine yanıltmadı. Emniyetten katılım sayısını istedim, 100 bin. Durmak yok, yola devam. 31 Mart pazar akşamı inşallah hep birlikte bu müjdeyi yaşayacağız. İzmir’in kayıp yıllarını hep birlikte telafi etmek istiyoruz. Belediyecilik zaten bizim işimiz. 31 yıldır tek başımıza iktidarız. Başka bir niyetimiz olsa zaten ortaya çıkardı, milletim bizi buralarda bırakmazdı. Amacımız insanımızın huzur ve refah seviyesini yükseltmek olduğunu herkes anladı.

1710079737 935 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

“İzmir’e 21 yılda günümüz rakamlarıyla 449 milyar lira kamu yatırımı yaptık”

Bugün ilk teravihi kılıyor, ilk sahura kalkıyoruz. Ramazan ayınızı şimdiden tebrik ediyorum. Özellikle Ramazan Bayramı gelmeden milli irade bayramını kutlayacağımıza inanıyorum, sizlere güveniyorum. Ramazan mağfiret ve bereket ayıdır.

Bizde boş laf yok. İzmir’e 21 yılda günümüz rakamlarıyla 449 milyar lira kamu yatırımı yaptık. Bu muhalefet ne yaptı? Bunların yatırımı var mı İzmir’de? 4 yeni üniversite kurduk. 26 bin 431 lişi kapasiteli yurt binalarını açtık. İzmir Belediyesi acaba kaç yurt yaptı? 115 adet spor tesisi inşa ettik. 17 milyar lira sosyal yardım sağladık. 2060 yataklı Bayraklı Şehir Hastanemiz olmak üzere 129 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 21 bin konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim ettik.

İktidara geldiğimizde 6 adet atık su arıtma tesisi varken bugün 70 adet su arıtma tesisi oldu. Ulaştırmada 618 kilometre bölünmüş yol yaptık. Osmangazi Köprüsü ve bağlantı yolu dahil olmak üzere İstanbul-İzmir Otoyolu’nu hizmete açtık. 2520 metre uzunluğundaki Konak Tünelini kazandırdık. İzmir Çevreyolunu da bitirdik, yeni çevre yolları da yapılıyor.

“İzmirli çiftçilerimize bugüne kadar 64 milyar lira tarımsal hibe desteği verdik”

Biz İzmir’i bu CHP zihniyetine bırakmayacağız, gerekenleri biz yapacağız. İzmir-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattına etaplar halinde devam ediyoruz. Adnan Menderes Havalimanı’nı baştan aşağı yeniledik ve yolcu kapasitesini 5 katına çıkardık. 20 yıl önce Adnan Menderes Havalimanı neydi biz ne yaptık.

Tarım ve Ormanda şehrimize 38 baraj, 44 sulama tesisi, 8 gölet ve 8 yeraltı depolama tesisi yaptık. 94 bin dekar arazinin sulanması için 5 baraj daha inşa ediyoruz. Çiftçilerimize 3 milyar 750 milyon lira ziraii gelir artışı sağladık. İzmirli çiftçilerimize bugüne kadar 64 milyar lira tarımsal hibe desteği verdik.

1710079737 695 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079737 200 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079737 261 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079737 154 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079737 390 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079737 396 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079738 713 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079738 611 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar1710079738 38 Yuzlerine Ataturk maskesi takip yan gelip yattilar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir