Boylesini gormedim ama burasi Turkiye

Böylesini görmedim ama burası Türkiye

Trabzonspor’un deneyimli futbolcusu Stefano Denswil, Fenerbahçe maçının ardından yaşananlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Stefano Denswil: Böylesini görmedim ama burası Türkiye

ensonhaber.com

Süper Lig’in 30. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı sırasında ve sonrasında yaşanan olaylar kamuoyunda da tepki çekti.

Sahaya giren bordo-mavili taraftarlarla sarı-lacivertli futbolcuların kavga etmesi, yurt dışı basınında da ilgiyle takip edilirken Avrupa basınında bu durum, ‘utanç’ olarak nitelendirildi.

1710930738 450 Boylesini gormedim ama burasi Turkiye

Denswil’in gözünden Trabzonspor – Fenerbahçe maçı

Trabzonspor’un Hollandalı savunma oyuncusu Stefano Denswil, Fenerbahçe maçında yaşanan olayları ülkesinin basınına değerlendirdi.

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan bir maç ister Trabzon’da ister İstanbul’da oynansın her zaman çok gergin geçer. Çünkü Fenerbahçe bizim ezeli rakibimiz. Ancak bu maçtaki atmosfer kadar zehirli bir atmosferi daha önce hiç yaşamamıştım.

1710930738 351 Boylesini gormedim ama burasi Turkiye

“Taraftarlar provokatif Fenerbahçelileri arıyordu”

Oyuncularımız tehdit hissetmedi çünkü taraftarlar provokatif Fenerbahçeli oyuncuları arıyordu. Görüntüler, birisinin korner bayrağını alıp bir oyuncunun peşinden gittiğini ve yerde bir bıçak olduğunu gösteriyor.

“Kendi güvenliğinizi düşünmek zorundasınız”

Olaylar başladığı sırada neredeyse soyunma odasındaydım. Kısa süre içinde sahada onlarca taraftar vardı. Tabii ki olayları yatıştırmaya çalıştım. Tranbzonsporlu oyuncuların Fenerbahçeli oyuncuları güvenli bir şekilde içeri sokmaya çalıştığını gördüğünüz videolar da var. Ancak böyle bir anda kendi güvenliğinizi de düşünmek zorundasınız, bu yüzden geç kaldığım için bir noktada içeri gitmeye karar verdim.

1710930739 873 Boylesini gormedim ama burasi Turkiye

“Burası Türkiye…”

Denswil, son olarak, “Bu futbolun bir parçası değil, bunu görmek istemezsiniz ve buna göz yumulamaz ama burası Türkiye..” ifadelerini kullandı.

1710930739 207 Boylesini gormedim ama burasi Turkiye

Trabzon basınına yeni açıklama: “Ben bu konuda konuşmadım”

Stefano Denswil daha sonra 61 Saat’e bir açıklama yaparak bu röportajı yalanladı.

Ben bu konuda hiçbir şey söylemedim. İnsanların benim söylediklerimi değiştirmelerine gerek yok. İnternette gördüklerini gördüler sadece ve bu kadar… Soyunma odasındayken ve ayrıca her şeyi internetten ve haberlerden takip ettiysem nasıl bunları söyleyebilirim.

Telegraaf’ın ve röportajı yayınlayan Mike Verweij’in bu açıklama sonrasında ne diyeceği merak ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir